James Schaller, MD
5 minute phone consult Phone James Schaller, MD Index of Articles

EXPERT LYME nemoc PROJEV DIAGNOSTIKA SEZNAM

James Schaller, M.D., M.A.R.

Následující seznam není určen k úplné nebo autoritativní. Informace o Lyme nemoci se neustále objevují a mění. Proto jakákoli kontrolní seznam je určen pro použití jako výchozí bod. V tradiční medicíně, lékař provede kompletní historii a fyzické. Laboratoře a studie mělo přispět k ujasnění diferenciální diagnózu. V Lyme nemoci, hodně debata existuje o laboratorních souprav, jejichž změna souprav mít méně možných kapel, a které laboratoře jsou optimálně citlivé a specifické. Tento seznam není určen k řešení tohoto problému nebo léčbu.

Více než 200 zvířat nesou Ixodes klíště, což je nejvíce obyčejně známý hmyzu šíření Lyme nemoc. S tolika vektorů, základní předpoklad za tohoto seznamu je, že Lyme není vzácné v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Rusku, Africe nebo Asii.

Víme, že Lyme nemoc je velmi podhodnocena.

Ihned po nástupu přisátí klíštěte, přenáší lék proti bolesti, anti-histamin a antikoagulační. Na základě studií provedených na zvířatech, je také možné, býci-oko vyrážka je méně běžné pak předpokládá, částečně proto, že injekce spirochet související materiálu v laboratorních zvířat pouze ukazují vyrážky s druhou injekci.

Tento seznam je k dispozici s upřímným přáním, že ostatní zlepší na něj. Je to autor osobní přesvědčení, že klíšťaty a bleší přenášená infekce lék je jako úzce specializovaná, HIV a hepatitidy lékařské vědy.

Některé z kontrolního seznamu materiálů by mohly být pro vás nové, což zdůrazňuje potřebu dalšího stupnici přidat k těm v současné době v existenci. Tento seznam je založen na masivní přezkumu tisících novin více než deset let na plný úvazek čtení, 2012 sci-zjevení, a / nebo masivní grafu recenze. Vzhledem k tomu, moderní Lyme nemoc Zdá se, že soustředit se na klíště nemocí přenášených a jiné laboratorní testování, začnu se zkušebními úvah laboratorních. Pokud laboratorní test má hodnotu nebo procenta, čísla jsou mi vybrat určena, aby se zabránilo chybí ty pozitivní pacienty, kteří by jinak mohly být přehlédnuty. Mám obavy lékařů a dalších zdravotnických pracovníků, kteří nejsou léčí infikované pacienta, který v průběhu času může zažít invalidita nebo smrt při frekvenci, která není možné určit.

LABORATORNÍ TESTOVÁNÍ-přímý nebo nepřímý

(Podívejte se, jaké platí)

Vitamin D je hladina v nejnižším 20%. Pokud se doplnit, měl by být v prvních 50%.

CD57 nebo CD58 se nachází v nejnižším 20. percentilu.

Volný testosteron je v 10. percentilu, nebo níže.

V 5% pacientů testosteronu nebo volný testosteron je nad normálním rozmezí.

DHEA je v nižší 20%. Nebo zřídka je to plně na nejvyšší úrovni.

Free dihydrotestosteron je v nejnižším 20. percentilu, nebo i přes normální rozmezí.

Epstein Barr Virus je abnormální v jakékoli opatření. [Tento virus je věřil být pozitivní v normálních kladných hodnot v přítomnosti infekcí nebo vysokého zánětu.]

Na Western Blot IgG nebo IgM jakékoliv druhově specifický pás při každém krevního úrovni, např., 18, 21, 23, 30, 31, 34, 37, 39, 83, 93.

Volného T3 na úrovni pod 2,8 [normální spodní rozsah v roce 1990 byl 2,6; příliv velkého počtu starších pacientů obnovit zdravé "normální" rozsah].

Pozitivní pro virů, jako CMV, HHV-6, Coxsackie B Typy 1, 2, 3, 4, 5, 6, parvo B-19 nebo Powassan virus

Pozitivní pro Mycoplasma, např. mycoplasma pneumoniae

Pacient je pozitivní pro jinou infekcí než běžné Lyme, [že je Borrelia burgdorferi sensu stricto, Borrelia afzelii a Borrelia garinii]. Některé z dalších infekcí rovněž provedeny infekčními klíšťaty, blechami nebo jiní přenašeči jsou Babesia (duncani, microti nebo jiné), Anaplasma (HGA), Ehrlichia (různé druhy / kmeny), Rocky Mountain nebo jiné skvrnitá horečka, brucelóza, leptospiróza, Q -horečka, STARI (magisterský nemoc), malárii, a Bartonella [např. B. henselae, B. quintana, B. elizabethae a B. melophagi]. Jakmile testy jsou komerčně k dispozici pro testování všech forem prvoků, které ovlivňují lidi, včetně FL1953, všechny Bartonella druh, a Borrelia miyamotoi a jiné Lyme druhů, by měly zvýšit reporting.

IL-B se nachází v nejnižším 10. percentilu.

IL-6 je v nejnižším 10. percentilu.

TNF-alfa je v bodu 2 nebo v nejnižším 20. percentilu.

Leukocytů byl, nebo je, pod 4,5.

Eozinofilů úroveň v CBC ruční zkoušky je buď na 0-1 nebo 6-7.

Celkem manuální eosinofilů úroveň je 140 nebo méně.

XRAY nebo jiná studie ukazuje, chrupavky vady přesahující zranění nebo věk mediánu.

Pokud full auto-imunity panel je spuštěn s nejméně osmi různých testů, dva jsou pozitivní, například, mít pozitivní Anti-gliadin a pozitivní tyreoidální peroxidáze.

Pozitivní nebo blízko pozitivní (hraniční) ELISA, PCR, nebo pozitivní tkáně biopsie nebo klíště z těla, je pozitivní pro Lyme nebo jiných klíšťat infekce

Laboratorní testy prokázaly, vysokou zánět, např. vysokou C4a, zvýšený cholesterol a C-peptidu. Jedná se o nikdy specifické jen pro Lyme.

Laboratorní testy ukazují MSH úroveň pod 30 [odkaz rozsah 0-40 je vzhledem k nárůstu velmi nemocných testovaných pacientů, a 40-85 je lepší referenční rozsah, který byl používán před záplavou nemocného resetu rozsah normálu ]. MSH je anti-pobuřující hormon.

VIP je pod 20 let. To je anti-zánět chemikálie.

VÝSLEDKY tělesného vyšetření

Váhový úbytek nebo přírůstek vyšší než 20 liber za 12 týdnů

Kulaté nebo oválné vyrážka s tmavým středem byl nebo je přítomen ve volné "býci-oko vzor" nebo jiných velikost a tvar vyrážky, které nemají jinou příčinu po expozici klíšťaty a vektorů

Hojení je pomalé po poškrábání nebo chirurgického zákroku. Například, po kočičího škrábnutí, bleší kousnutí, nebo přisátí klíštěte značka je ještě viditelný později.

Kůže na rukou zbraně, nebo nohou má texturu jako rýžového papíru.

Clear reakce a účinek je viděn s antibiotickou léčbu. Konkrétně, je výrazné zlepšení nebo zhoršení o závažný zdravotní problém nebo funkce pozorovány s léčbou spirochet zabíjení, např. doxycyklin, tetracyklin, minocyklin, každý penicilin jako amoxicilin, azithromycin, klarithromycin nebo cefuroxim.

Přítomnost kožních značek, červené papuly jakékoliv velikosti, nadměrné krevní cévy ve srovnání s vrstevníky, a strie s barvou nebo ve významném nad vrstevníky.

Krtci a zvýšené nebo tvrdé desky přesahující z mála na normální pleť

Oblasti kůže s ulcerací, jako jsou vidět v syfilis, ale v každém místě na těle

Oblasti jasné hypo-pigmentace a hyper-pigmentace

Pozitivní ACA (Acrodermatitis chronica atrophicans), což je znamením dlouhodobého neléčené nemoci Lyme. Některé zprávy ACA začíná jako rudý-modrý kousek zbarveného kůže, často na rukou a nohou. To může zahrnovat záda u některých pacientů. Léze pomalu atrofuje nad několika měsíců až let, s mnoha rozvojových kůži, která je tenká, suchá, bez srsti, vrásčitá a abnormálně zbarvenou. Barva končetin, jako jsou ruce a nohy může být červená, tmavě červená, hnědá, tmavě modrá nebo fialová.

SAMPLE NEUROLOGIE EXAM

Pacienta krátkodobá paměť je špatná. Například, jestliže zeptal připomenout tato čísla-23, 5, 76, 43 a 68-pacient není schopen odvolat.

Pacient nemůže zvrátit čtyři čísla, takže pokud vzhledem-18, 96, 23 a 79-pacient nemůže udělat.

Pokud budete požádáni, aby odečíst 17 z 120, (škola), nemůže být provedeno včas. Pokud absolvent střední školy, odečíst 7 od 100 a nadále odečíst od 7 čtyřikrát za 20 sekund.

Točení hlavy po postavení rychle než vrstevníků, a bez zřejmé příčiny

Závratě nesouvisí do polohy

Závratě zhoršilo tím, že zabije antibiotiky Lyme

Trouble dělá devět krok patu až k patě lineární testu chůzí s prsty mírně v kapsách [Pacient by neměl ovlivnit, nebo je potřeba jejich ruce vytáhl, aby se zabránilo pádu]. U pacientů s zkušenostem bruslení, lyžování, tanec nebo balet by to mělo být velmi snadné a je zřídka výzvou pro takové lidi. Pokud to není snadné, je to podezřelé lékařsky, ale nejen pro Lyme nemoc.

Problémy provedení jedné noze výtah, ve kterém je jedna noha zrušena 12-18 palců nad zem před vámi, jak si odpočítávat, např., "jeden Mississippi, dva Mississippi, atd."

Pozitivní nystagmus [vaše oční pitomci, když se podíváte vpravo nebo vlevo]

Pacient je HLÁŠEN tělesný HISTORIE

Nemoci, které přicházejí a odcházejí a snížit fungování bez určité příčiny

Závažné onemocnění, které poškozují funkci bez zřejmé příčiny, a které ovlivňují více než jeden subjekt varhany

Abnormální lab výsledek, fyzické zkoušky nález nebo nemoc, která je dána mnoha diagnostice nebo nemá jasnou příčinu

Mírné až těžkými neurologickými poruchami nebo psychiatrické poruchy

Velmi hluboký neurologické onemocnění, které není jasně odpovídala laboratoře, studie a průběh nemoci

Středně těžkou nebo těžkou zdravotní, psychiatrické nebo neurologické onemocnění. [Mnoho závažné poruchy mohou být spojeny s spirochet jako ty způsobují syfilis, a někteří navrhují, že Lyme souvisí i dobře známé závažné onemocnění mozku.]

Těžká lékařské, psychiatrické nebo neurologické onemocnění s neobvyklými funkcemi, jako je například Parkinsonova choroba, objevit se v mladém věku

Ochrnutí tváře (Bellova paréza)

Osobnost změnila výrazně negativně na žádný jasný důvod.

Psychóza v každém věku, ale zejména po 40 letech věku, kdy obvykle by již projevila

Těžká úzkost

Mania nebo hluboké vztek

Deprese

Deprese nebo úzkost, že neexistoval, když jsi byl méně než 25 let

Popudlivost

Každý jeden z následujících: paranoia, demence, schizofrenie, bipolární porucha, panické ataky, deprese, anorexie nebo obsedantně-kompulzivní porucha.

Dospělý počátek ADHD / ADD [Primární psychiatrické biologické ADD nebo ADHD je přítomna v 7 letech věku. Dospělý počátek je známkou zdravotního stavu.]

Zvýšená slovní či fyzické boje s ostatními

Fungování v práci nebo ve výchově je nejméně o 20% sníží

Trpělivost a relační dovednosti jsou sníženy o 20% nebo více

Slabé pivo k hlubokému poklesu vhledu, tj., infikovaný pacient nevidí jejich sníženou funkci, nedokázal zacházení nebo změna osobnosti

Nový excentrický tuhost pro sluchově novou lékařskou nebo jinou důležitou informaci

Obtížnost myšlení nebo soustředění

Špatná paměť a snížená schopnost soustředit se

Stále obtížnější připomenout jména osob nebo věcí

Obtížnost mluvení nebo čtení

Obtíže při hledání slova k vyjádření toho, co chcete říct,

Neschopnost učit se nové informace, stejně jako v minulosti [vnímavý učení]

Opakující se příběhy nebo zapomněl informace řekl, zavřete vztahy, jako je manžel, spolubydlící, sourozenec, nejlepší přítel nebo rodič

Zmatek bez jasného důvodu

Závislost, která vede k relapsu navzdory upřímné, přiměřených a vážné úsilí o zastavení

Únava nad normální, nebo únava, která je čím dál horší

Problémy se spánkem včetně mírné až těžké nespavosti a narušení spánku

Sleep přesahující 9 hodin denně nebo v noci, nebo spát více než 9 hodin denně je-li povoleno

Problémy s usínáním

Problémy zachování spánku [S 5 minut přestávku koupelna se nepočítá]

Gastritidy nebo žaludečních citlivost není způsobeno H. pylori

Střevní potíže, které nejsou schopny se plně řízené a / nebo které nemají jasnou diagnózu

Nevolnost bez jasného důvodu

Citlivost na světla, zvuky, hmat, čich nebo neobvyklých chutí

Citlivost na čištění chemikálie, vůně a parfémy

Ušní problémy, jako je bolest nebo zvýšenou ucha "tlaku"

Nějaké potíže se smysly (zrak, zvuk, dotek, chuť nebo vůni). Použití korekčních čoček nebo kontakty nepočítá, pokud předpis se změnil více, než se očekávalo.

Bzučení nebo zvonění v uších

Dvojité vidění, vločky, suché oči, nebo jiné potíže s viděním

Konjunktivitida (Pinkeye) nebo občasné poškození hlubokých tkání v očích

Krevní sraženiny rychle, když se dostanete řez, nebo máte diagnostikováno problém s srážení. To může také být viděn v krvi čerpá kde krev čerpat jehel sraženin, když je krev je odstraněn. Pokud na lék na ředění krve, krevní hubenost přejde o úroveň nahoru a dolů příliš mnoho.

Srdeční postižení

Bolest na hrudi se všemi laboratořemi a studií v běžném rozsahu

Občasné rychlé srdeční tep (palpitace)

Srdeční blok / srdeční šelest

Srdeční chlopně výhřez

Dušnost bez zřejmé příčiny na plicních funkčních testech, vyšetření, laboratorní testování, X-paprsky, MRI, atd.

Air hlad nebo pocity z dušnosti

Někdo ve vašem okolí do 400 yardů v jakémkoliv směru vašeho bytu byl diagnostikován s klíštětem přenášené infekce [To zahrnuje rekreační místa].

Máte někdo živobytí s vámi s jakýmkoliv typem klíšťové infekce-To předpokládá, že byly nejen testuje pouze na infekci. [Není prokázáno, že malé Lyme nesoucí klíšťata vykonávat pouze Lyme, a že je možné některé provádět jiné infekce aniž by Lyme vůbec.

Jste odstranili všechny klíšťat z těla ve vašem životě.

Odebrali jste klíšťat z vašeho oblečení ve vašem životě.

Po přisátí nebo chyba kousnutí, měl jsi horečku po dobu nejméně 48 hodin.

Po přisátí nebo chyba kousnutí, jsi nemocný.

Vyrůstal nebo hrál v oblastech s mnoha malými volně žijících savců

Když jste v místnosti, která má viditelné plísně nebo voní plísní a začnete cítit nemocní, nemusíte se vrátit do svého výchozího zdraví do 24 hodin.

Jakékoliv potíže během dvou minut je v zatuchlé nebo plesnivé místa

Získání či ztrátě hmotnosti ve zřetelně v rozporu s dietou a cvičením

Nové nebo více potravinové alergie než před deseti lety

Ještě hůř po jídle pečivo, těstoviny nebo cukrovinky

Už tolerovat, nebo si alkohol

Antihistaminika jsou obtěžující, více než v minulosti.

Reakce na léky je nadměrný (jste velmi "citlivé" na léky)

Vaše reakce na antibiotika, je výrazně pozitivní a máte pocit, více funkční, nebo máte opačnou reakci a ještě hůř, pocit nemoci, unavení nebo podrážděná.

Necitlivost, brnění, pálení, nebo šok pocity v oblasti kůže

Jeden nebo více znepokojující pocit na kůži, které se pohybují během měsíců nebo let, a ne vždy zůstat na jednom místě

Vyrážka nebo kožní vyrážky bez jednoduchého a zjevné příčiny

Vyrážky, které přetrvávají navzdory léčbě

Excentrický svědění bez zřejmé příčiny

Vypadávání vlasů bez zřejmé příčiny

Svalové bolesti nebo křeče

Svalové křeče

Muscle plýtvání bez zřejmé příčiny

Potíže s žvýkacích svalů (y) nebo společné nespavost (TMK)

Společné vady v jednom kloubu bez zřejmé příčiny, pokud 20 nebo mladší

Společné vady ve dvou kloubech nebo více, kdyby 35 nebo mladší

Společné vady ve třech nebo více místech, je-li mladší 55 let, s žádným jasným traumatem

Otok nebo bolest (zánět) kloubů [Většina pacientů nikdy kloubních onemocnění.]

Bolesti kloubů, které posune umístění

Neck tuhost

Chronická artritida, s nebo bez epizodami otok, zarudnutí a tekutina nahromadění

Chronická bolest nad to, co se jeví jako rozumné

Nervové bolesti bez zřejmé příčiny

Bolesti hlavy, které nereagují na léčbu plně, nebo které jsou stále horší

Nové alergie nebo zvýšené alergie více než těch vašich vrstevníků

Jakékoliv autoimunita-Lyme a další tick infekce, po mnoho let, zvýšení zánět a snížení anti-zánět chemikálie. Věříme, že to vede ke zvýšení potravinové citlivost, zvýšenou autoimmunity a zvýšená citlivost na různé chemikálie a léky.

Pocení denní čas

Pocení Noční

Zimnice

Příznaky podobné chřipce

Dysfunkce močového měchýře jakéhokoli druhu

Léčba proti intersticiální cystitida

Abnormální menstruační cyklus

Snížená nebo zvýšené libido

Zvýšená nevolnost

Slabý

Pocit točení hlavy nebo závratě

ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Domácí zvířata nebo hospodářská zvířata pozitivní s JAKÉKOLIV klíšťat původcem viru, bakterie nebo prvoci, nebo klinické příznaky bez jasného stanovení diagnózy nebo příčiny

Pacienta matka je podezření, že jinak byl diagnostikován s Babesia, Ehrlichia, Rocky Mountain Spotted Fever, Anaplasma, Lyme, Bartonella nebo jiné klíšťaty přenášené nemoci na základě novější přímé a nepřímé testování, nebo klinických příznaků a symptomů.

Sourozenec, otec, manžel nebo dítě s jakýmkoli klíšťat původcem infekce

Příležitostná nebo pracovní expozice venkovním prostředí s kartáčem, divoké trávy, divoké proudy nebo lesy (Příklady-golfová hřiště, parky, zahrady, říčních břehů, bažiny, atd.)

Domácí zvířata, např. koně, psi a kočky, měli venkovní expozice do oblastí, jako je štětec, volně žijících trávy, divoké proudy nebo lesy.

Expozice klíšťat ve vašich minulých domovech

Clear expozice klíšťatům po dobu prázdnin nebo jiných cestuje

Ty hrál v trávě v minulosti.

Jste pokousal blechy.

Byli jste poškrábat kočky nebo psa.

Závěrečná slova

Některé z výše uvedených příznaků a symptomů vešel další infekce, které mohou být častější, než lymské boreliózy. Bohužel, je ignorován výzkum a zkušenosti s uvedením různých infekcí vysílaly Ixodes a dalších klíšťaty. Dále, "zkoušení" obvykle zahrnuje jeden test na mono-infekce-borelie nebo Lyme. Klíšťata a ostatní vektory nesmí být nikdy předpokládat, že nosit pouze Lyme nemoc.

Vezměte prosím na vědomí, že když hovoříme o Ixodes klíštěte nejsme s odkazem na to jako "jelen klíště", protože má více než 200 vektorů (Ostfeld). Mnoho možností klíšťat snižování současné době navrhl nejsou úspěšné v dosažení jejich cílů. Snížení deer populace, jednou myšlenka snížit tick populace a výskyt onemocnění Lyme, může jednoduše zvýšit tick čísla u savců a ostatních dopravců, které žijí blíže k lidem.

Všechny léčitelé mají svůj známý způsob myšlení, testování a léčbě. Kuhn ukazuje jsme všichni zaujatý a boj se být objektivní. Dále, klíště a bleší infekce mají téměř nekonečné patologické účinky, protože lidské tělo a tyto shluky infekcí jsou tak složité. Nemám navrhl mřížku nebo nastavit počet příznaků, protože jeden by se vešel tento seznam. Jednoduše řečeno, cílem tohoto dotazníku je, že jste si v podstatě.

Nelze použít tento seznam k diagnostice lymeské boreliózy nebo vyloučit to.

Kontrolní seznam Lyme je velmi medicínsky důležité, protože je to stále vznikající nemoci a někdy může zakázat nebo zvýšit riziko úmrtí u pacientů v jakémkoli věku, pokud není diagnostikována a léčena na počátku infekce. Spisy v posledních patnácti letech buď zobrazené Babesia a Bartonella jako pouhé "koinfekce," nebo poznámce pod čarou na spirochetal infekce [tj., Lyme]. Buď infekce může skrývat celá desetiletí, a pak možná zakázat nebo zabít člověka tím, že způsobí sraženiny, srdeční arytmii, nebo jinými prostředky.

Detekce Lyme z obarvených vzorků tkání nebo krve je velmi obtížné. V současné době, jsou dobře zavedené nepřímé vzory laboratorních testů prezentované nejsou používány nebo pochopeny všemi zdravotnickými pracovníky. I když je to zcela pochopitelné, doufám, že to se může změnit v nadcházejícím desetiletí. Tick ​​infekce mají systémové dopady na těle, a nejsou omezeny jen na účinků hlášených v časopiseckých článcích, několik knih či jiných národních nebo mezinárodních směrnic.

Dr. Schaller vydal čtyři poslední učebnice Babesia a jediný nedávné učebnice v jakémkoli jazyce na Bartonella. Jeho nejnovější kniha o Lyme, Babesia a Bartonella zahrnuje "vědečtí pouze" seznam více než 2600 odkazů považovány za začátek pro základní vzdělávání v medicíně klíšťaty infekce.

Publikoval články o obou Babesia jako rakoviny penetrace a Bartonella jako hluboké psychiatrické onemocnění pod dohledem bývalého editora časopisu Journal of American Medical Association (JAMA). On také publikoval záznamy o více klíště a bleší přenášených infekcí, včetně Babesia, Bartonella a Lyme nemoc, v respektovaného infekce učebnice schválené ředitelem NIH infekční choroby.

Dr. Schaller je autorem sedmi textů na klíště a bleší přenášených infekcí. On je hodnocen na TOP a BEST lékaře, s latter je udělena pouze 1 v 20 lékařů podle lékařů hodnocení. On je také ohodnotil TOP lékaře u pacientů, opět pořadí v top 5 procent lékařů.

Copyright

© 2011 JAMES SCHALLER, M.D., M.A.R. verze 25.

Tento formulář může být změněn, pokud je vytištěn nebo poštou, jakýmkoli způsobem, bez písemného svolení. Je možné tisknout zdarma na pomoc při diagnostických úvahách, pokud žádná linka je redigován nebo změněn, včetně zavedení nebo konečné odstavce. Dr. Schaller netvrdí, že to je bezvadný, nebo konečná podoba, a odkládá všechny diagnostické rozhodování o svého licencovaného zdravotnického pracovníka.

Bibliografie

Aalto, Sjöwall J, Davidsson L, Forsberg P, Smedby O. Brain magnetická rezonance nepřispívá k diagnóze chronické neuroborreliosis. Acta Radiol. 2007 SEP; 48 (7) :755-62. PMID: 17729007

Aberer E. [Neuroborreliosis nebo Borrelia hysterie. Tento případ se stává noční můrou!]. [Článek v německém]. MMW Fortschr Med. 2006 Nov 9; 148 (45): 8. PMID: 17615738

Aboul-Enein F, Kristoferitsch W. Normální tlak hydrocefalus nebo neuroborreliosis? Wien Med Wochenschr. 2009, 159 (1-2) :58-61. PMID: 19225737

Alaedini, Latov N. Protilátky proti epitopů OspA Borrelia burgdorferi zkříženě reagují s nervové tkáně. J Neuroimmunol. 2005 únor, 159 (1-2) :192-5. Epub 2004 Nov 26. PMID: 15652419

Angelakis E, Billeter SA, Breitschwerdt EB, Chomel BB, Raoult D. potenciál pro klíšťovou bartonellosis. Tísňová Infect Dis. 2010 Mar; 16 (3) :385-91.

Auwaerter PG. Point: antibiotická terapie není odpovědí pro pacienty s přetrvávajícími příznaky způsobeny Lyme nemoci. Clin Infect Dis. 2007 15 červenec; 45 (2) :143-8. Epub 2007 5.června. PMID: 17578771

Banarer M, cena K, Rychwalski P, Bryant KA. Chronická lymfocytární meningitida v dospívajících. J Pediatr. 2005 Nov; 147 (5) :686-90. PMID: 16291364

Baneth G, Breitschwerdt EB, Hegarty BC, Pappalardo B, Ryan J. Průzkum přenášených hmyzem bakterií a prvoků v přirozeně exponované psů z Izraele. Vet Parasitol. 1998 31 ledna, 74 (2-4) :133-42.

Barbour AG. Laboratorní aspekty lymeské borreliózy. Clin Microbiol Rev 1988 Oct; 1 (4) :415-31.

Barie PS. Varování! Nebezpečí Will Robinson! Lymská borelióza klinické praxe pokyny Infectious Diseases Society of America, aktivistických pacientů, antimonopolního práva, a státního zastupitelství horlivostí. Surg Infect (Larchmt). 2007 duben; 8 (2) :147-50. PMID: 17437359

Batinac T, Petranovic D, Zamolo G, Petranovic D, Ruzic A. Lymeská borrelióza a roztroušená skleróza je spojena s primární efusní lymfomu. Med Hypotézy. 2007; 69 (1) :117-9. Epub 2007 Jan 2. PMID: 17197115

Begon E. [Lyme artritida, Lyme karditis a jiné prezentace potenciálně spojena s Lyme nemoc]. [Článek ve francouzštině]. Med Mal Infect. 2007 VII-VIII, 37 (7-8) :422-34. Epub 2007 Aug 14. PMID: 17698309

Benhnia MR, Wroblewski D, Akhtar MN, Patel RA, Lavezzi W, Gangloff SC, Goyert SM, Dvořáková J, Celer V. [Farmakologické aspekty lymeské borreliózy]. [Článek v češtině]. Česká Slov Farm. 2004 červenec; 53 (4) :159-64. PMID: 15369225

Bhate C, Schwartz RA. Lyme nemoc: Part II. Řízení a prevence. J Am Acad Dermatol. 2011 duben, 64 (4) :639-53, kvíz 654, 653. PMID: 21414494

Biesiada G, Czapiel J, Sobczyk-Krupiarz I, Garlicki, Mach T. Neuroborreliosis s extrapyramidových příznaků: kazuistika. Pol Arch Med Wewn. Květen 2008, 118 (5) :314-7. PMID: 18619183

Billeter SA, Levy MG, Chomel BB, Breitschwerdt EB. Vektor přenos Bartonella druh s důrazem na potenciál pro klíšťat přenos. Med Vet Entomol. 2008 Mar; 22 (1) :1-15.

Bitar I, Lally EV. Muskuloskeletální projevy lymeské boreliózy. Med zdraví R I. 2008 Jul; 91 (7) :213-5. PMID: 18705221

Blanc F. [Epidemiologie lymské boreliózy a neuroborreliosis ve Francii]. [Článek ve francouzštině]. Rev Neurol (Paris). 2009 Aug-SEP; 165 (8-9) :694-701. Epub 2009 May 17. PMID: 19447458

Blanc F; GEBLY. [Neurologické a psychiatrické projevy lymeské boreliózy]. [Článek ve francouzštině]. Med Mal Infect. 2007 VII-VIII, 37 (7-8) :435-45. Epub 2007 9 března. PMID: 17350199

Bransfield RC, Wulfman JS, Harvey WT, Usman AI. Souvislost mezi klíšťaty přenášeným infekcím, lymeské borreliózy a poruch autistického spektra. Med Hypotézy. 2008; 70 (5) :967-74. Epub 2007 5.listopadu. PMID: 17980971

Brehm M, Rellecke P, Strauer BE. [Zánětlivá onemocnění srdce od primárních extracardial onemocnění]. [Článek v německém]. Internista (Berl). 2008 Jan; 49 (1) :27-33. PMID: 17992497

Breitschwerdt EB. Feline bartonellosis a nemoc z kočičího škrábnutí. Vet Immunol Immunopathol. 2008 květen 15, 123 (1-2) :167-71. Epub 2008 Jan 19. Recenze.

Breitschwerdt EB, Atkins CE, Brown TT, Kordick DL, Snyder PS. Bartonella vinsonii subsp. berkhoffii a související členové alfa rozdělení Proteobacteria u psů se srdečními arytmiemi, endokarditidy, myokarditidy nebo. J Clin Microbiol. 1999 Nov; 37 (11) :3618-26.

Breitschwerdt EB, Blann KR, Stebbins ME, Muñana KR, Davidson MG, Jackson HA, Willard MD. Klinicko abnormality a odpověď na léčbu u 24 psů seroreactive na Bartonella vinsonii (berkhoffii) antigeny. J Am Anim Hosp doc. 2004 Mar-Apr, 40 (2) :92-101.

Breitschwerdt EB, Hegarty BC, Hancock SI. Sekvenční hodnocení psů přirozeně infikovaných s Ehrlichia canis, Ehrlichia chaffeensis, Ehrlichia Equi, Ehrlichia ewingii, nebo Bartonella vinsonii. J Clin Microbiol. 1998 září, 36 (9) :2645-51.

Breitschwerdt EB, Hegarty BC, Maggi R, Hawkins E, Dyer P. Bartonella druh jako potenciální příčina krvácení z nosu u psů. J Clin Microbiol. 2005 květen, 43 (5) :2529-33.

Breitschwerdt EB, Kordick DL. Bartonellosis. J Am Vet Med Assoc. 1995 15.června; 206 (12) :1928-31. Recenze.

Breitschwerdt EB, Kordick DL. Bartonella infekce u zvířat: nosičství, nádrž potenciál, patogenita a zoonotických potenciál pro lidské infekce. Clin Microbiol Rev 2000 červenec; 13 (3) :428-38. Recenze.

Breitschwerdt EB, Kordick DL, Malarkey DE, Keene B, Hadfield TL, Wilson K. endokarditida u psa v důsledku infekce s novými Bartonella poddruh. J Clin Microbiol. 1995 Jan; 33 (1) :154-60.

Breitschwerdt EB, Maggi RG. Matoucí případ psí vektoru nemoc přenášenou: klinické příznaky a progrese u psa infikovaných s Ehrlichia canis a Bartonella vinsonii SSP. berkhoffii. Parasit Vectors. 2009 26 březen, 2 Suppl 1: S3.

Breitschwerdt EB, Maggi RG. Srovnávací lékařské vlastnosti psů a člověka bartonellosis. Clin Microbiol Infect. 2009 prosinec, 15 Suppl 2:106-7. Epub 2009 30 dubna.

Breitschwerdt EB, Maggi RG, Cadenas MB, de Paiva Diniz PP. Svišť, román Bartonella sekvence, a otcově smrti. Tísňová Infect Dis. 2009 prosinec; 15 (12) :2080-6.

Breitschwerdt EB, Maggi RG, Chomel BB, Lappin MR. Bartonellosis: vznikající infekční onemocnění zoonotické význam zvířatech a lidech. J Vet tísňová Crit Care (San Antonio). 2010 únor, 20 (1) :8-30. Recenze.

Breitschwerdt EB, Maggi RG, Duncan AW, Nicholson WL, Hegarty BC, Woods CW. Bartonella druh v krvi imunokompetentních osob se zvířecími a členovců kontaktu. Tísňová Infect Dis. 2007 červen, 13 (6) :938-41.

Breitschwerdt EB, Maggi RG, Farmer P, Mascarelli PE. Molekulární důkazy o perinatální přenos Bartonella vinsonii subsp. berkhoffii a Bartonella henselae k dítěti. J Clin Microbiol. 2010 červen, 48 (6) :2289-93. Epub 2010 Apr 14.

Breitschwerdt EB, Maggi RG, Lantos PM, Woods CW, Hegarty BC, Bradley JM. Bartonella vinsonii subsp. berkhoffii a Bartonella henselae bakteriémie v otce a dcery s neurologickým onemocněním. Parasit Vectors. 2010 Apr 8; 3 (1): 29.

Breitschwerdt EB, Maggi RG, Nicholson WL, Cherry NA, Woods CW. Bartonella sp. bakteriémie u pacientů s neurologickým a neurokognitivní dysfunkce. J Clin Microbiol. 2008 Sep; 46 (9) :2856-61. Epub 2008 Jul 16.

Breitschwerdt EB, Maggi RG, Robert Mozayeni B, Hegarty BC, Bradley JM, Mascarelli PE. PCR amplifikace Bartonella koehlerae z lidské krve a kultur obohacení krve. Parasit Vectors. 2010 24 srpen, 3:76.

Breitschwerdt EB, Maggi RG, Sigmon B, Nicholson WL. Izolace Bartonella Quintana od ženy a kočky po domnělé záběru přenosu. J Clin Microbiol. 2007 Jan; 45 (1) :270-2. Epub 2006 Nov 8.

Breitschwerdt EB, Maggi RG, Varanat M, Linder KE, Weinberg G. Izolace Bartonella vinsonii subsp. berkhoffii genotyp II od chlapce s epiteloidní hemangioendothelioma a pes s hemangiopericytoma. J Clin Microbiol. 2009 červen, 47 (6) :1957-60. Epub 2009 15 dubna.

Breitschwerdt EB, Mascarelli PE, Schweickert LA, Maggi RG, Hegarty BC, Bradley JM, Woods CW. Halucinace, senzorická neuropatie, periferní a vizuální deficity v mladé ženy infikované Bartonella koehlerae. J Clin Microbiol. 2011 září, 49 (9) :3415-7. Epub 2011 6.července.

Breitschwerdt EB, Sontakke S, Cannedy, Hancock SI, Bradley JM. Infekce Bartonella weissii a detekci Nanobacterium antigenů v hovězím Severní Karolíny stáda. J Clin Microbiol. 2001 Mar; 39 (3) :879-82.

Breitschwerdt EB, Suksawat J, Chomel B, Hegarty BC. Imunologický Reakce psů Bartonella vinsonii poddruhů berkhoffii antigeny: jak hodnotí západní imunoblotovou analýzy. J Vet Diagn Invest. 2003 červenec; 15 (4) :349-54.

Brtkova J, Jiřičková P, Kapla J, Dědič K,, Pliskova L. Borrelia artritida a chronické myositis doprovodu typické chronické dermatitidy. JBR-BTR. 2008 květen-červen, 91 (3) :88-9. PMID: 18661710

Burns RB, Hartman EE. 58-rok-starý muž s diagnózou chronické Lyme nemoci, 1 rok později. JAMA. 2003 24.prosince; 290 (24): 3247. PMID: 14693878

Caimano MJ, Radolf JD, Sellati TJ. Signalizace přes CD14 zeslabuje zánětlivé reakce na Borrelia burgdorferi, původce Lymeské boreliózy. J Immunol. 2005 únor 1; 174 (3) :1539-48. PMID: 15661914

Calza L, Manfredi R, Chiodo F. [klíšťové infekce]. [Článek v italském]. Recenti Prog Med. 2004 září, 95 (9) :403-13. PMID: 15473378

Cameron D. Překážky studiích chronické Lyme nemoci v praxi. Minerva Med. 2009 říjen, 100 (5) :435-6. PMID: 19910896

Cameron DJ. Klinické studie ověřit závažnost trvalých příznaků onemocnění Lyme. Med Hypotézy. 2009 únor, 72 (2) :153-6. Epub 2008 Nov 13. PMID: 19013025

Cameron DJ. Důkaz, že chronická Lyme nemoc existuje. Interdiscip Perspect Infect Dis. 2010; 2010:876450. Epub 2010 May 25. PMID: 20508824

Cerar T, Ruzic-Sabljic E, Cimperman J, Strle F. Srovnání testu imunofluorescenční (IFA) a LIAISON u pacientů s různými klinickými projevy lymeské borreliózy. Wien Klin Wochenschr. 2006 Nov; 118 (21-22) :686-90. PMID: 17160608

Chandra, Wormser GP, Klempner MS, Trevino RP, Crow MK, Latov N, Alaedini A. Anti-neurální protilátka reaktivita u pacientů s anamnézou lymeské borreliózy a přetrvávající symptomy. Brain chováním IMMUN. 2010 srpen, 24 (6) :1018-24. Epub 2010 18.března PMID: 20227484

Chernogor LI, Arbatskaia EV, Danchinova GA, Kozlova IV, Gorina MO, Suntsova OV, Chaporgina EA, Belikov SI, Borisov VA. [Klinické a laboratorní charakterizace Ixodes klíšťové borelióza v Bajkal oblasti]. [Článek v ruském]. Zh Mikrobiol Epidemiol Immunobiol. 2005 XI-XII, (6) :60-2. PMID: 16438378

Chomel BB, Boulouis HJ, Maruyama S, Breitschwerdt EB. Bartonella spp. domácích zvířat a vlivu na lidské zdraví. Tísňová Infect Dis. 2006 Mar; 12 (3) :389-94. PMID 16704774

Clarissou J, Song, Bernedo C, D Guillemot, Dinh, Ader F, Perronne C, Salomon J. Účinnost dlouhodobé antibiotické léčbě u pacientů s chronickou Tick Associated Poly-organické syndrom (TAPOS). Med Mal Infect. 2009 únor, 39 (2) :108-15. Epub 2009 Jan 4. PMID: 19124209

Comer JA, Diaz T, Vlahov D, Monterroso E, Childs JE. Důkaz hlodavce související Bartonella a Rickettsia infekcí mezi nitrožilních uživatelů drog ze zemí střední a východní Harlem, New York City. Am J Med Trop hyg. 2001 prosinec; 65 (6) :855-60. PMID: 11791987

Comer JA, Flynn C, Regnery RL, Vlahov D, Childs JE. Protilátky proti Bartonella druh v centrech měst nitrožilních uživatelů drog v Baltimore, Md Arch Intern Med. 1996 25 listopadu, 156 (21) :2491-5. PMID: 8944742

Coyle PK. Lyme nemoc. In: Feldmann E, ed. Aktuální diagnostika v neurologii. St Louis: Mosby, 1994, pp 110-4.

Coyle PK ed. ...